As of Mar 27, 2024
Ernst Fuchs
Lot 091-120959/0000
Cherubinisches Ornament
handsigniert Ernst Fuchs
23.6 x 17.3 in (60.0 x 44.0 cm)
Lot 091-120959/0000
Cherubinisches Ornament
handsigniert Ernst Fuchs
€ 320
Auction: tomorrow
Auction: Apr 29, 2024 03:25 PM
Auction number: 104288
8 other works by Ernst Fuchs
23 days | Dorotheum
Ernst Fuchs
191-024613/0005
Der Vogelfresser
Radierung in Farbe
ab € 170
15 days | Dorotheum
Ernst Fuchs
191-024582/0003
Mädchen XIII
Radierung in Farbe
ab € 190
10 days | Dorotheum
Ernst Fuchs
293-011700/0001
Druckgrafik
ab € 50
9 days | Dorotheum
Ernst Fuchs
357
Königin der Nacht
€ 600 - 900
9 days | Dorotheum
Ernst Fuchs
358
Daphne
€ 1,000 - 1,300
9 days | Dorotheum
Ernst Fuchs
355
Venusgürtel
, 1979
€ 1,500 - 2,000
9 days | Dorotheum
Ernst Fuchs
356
Wiener Sphinx
Breite ca. 17 cm
€ 2,400 - 3,000
9 days | Dorotheum
Ernst Fuchs
154
Selbstportrait
Doppelbogen
€ 1,000 - 1,500
Ernst Fuchs
Phantastischer Realismus